Kamaránk tiszteletbeli tagjától, Év Mérnöke aranygyűrűvel elismert kiváló kollégától, nagy mérnökgeneráció egyik utolsó tagjától búcsúzunk.
Huszár László 1961-ben végzett a Budapesti Építőipari és Közlekedési Műszaki Egyetem Mérnöki Karán, majd 1972-ben acélszerkezeti szakmérnöki diplomát szerzett. 1961-ben a Vaskohászati Építő Vállalatnál kezdte mérnöki tevékenységét, majd 1962-65 között a KGM Tervező Iroda Építési osztályán statikus tervezőként közreműködött az Ózdi és Diósgyőri Vasművek rekonstrukciós munkáiban. 1965-ben jegyezte el magát a vízgazdálkodással, amikor Vízügyi Tervező Vállalathoz került (VIZITERV), és dolgozott tervezői, irányító tervezői, majd osztályvezetői beosztásban. Közreműködött az 1960-as, 70-es és 80-as években folyó nagy vízi létesítmények tervezési munkáiban és a kivitelezési munkák tervezői művezetésében. (Kiskörei Vízlépcső, Sió torkolati mű, Dunakiliti Vízlépcső és a Nagymarosi vízlépcső acél elzáró-berendezéseinek tervezésében.)
1990-től a VIZITERV-ből alakult KONSTRUKTŐR Mérnökiroda Kft. ügyvezető igazgatója. Az elmúlt 17 év alatt vezetésével készítette az iroda a nagy hazai vízépítési létesítmények rekonstrukciójának és korszerűsítésének tervezését (Nicki duzzasztómű és Gyula tűsgát átépítése, Békésszentandrási duzzasztómű, Békési duzzasztómű, Kiskörei Vízlépcső, Tiszavasvári árvízkapu, Kvassay vízlépcső, Tassi hajózsilip rekonstrukciós tervezése). Elkészítették számos új, megvalósult és üzemelő vízépítési műtárgy terveit. (a megvalósult Bajai RO-RO kikötő tervezése, Nagytétényi RO-RO és konténer kikötő tanulmányterveinek készítése, Mérgesi tározó vízkivezető műtárgy, Gyulai élővízcsatorna vízbeeresztő műtárgy, Hortobágy-Berettyón épült Ágotai árvízkapu, Solti többfeladatú árvízvédelmi műtárgy, Lónyay-főcsatorna árvízkapu). Aktív részt vállalt a Tisza-völgy ármentesítését úja gondoló Vásárhelyi Terv Továbbfejlesztése (VTT) tervezésében. Ő dolgozta ki a létesülő árvízi tározók nagyműtárgyainak koncepció tervét, keze alól került ki a Cigándi-, valamint a Szamos-Krasznaközi árvízcsúcscsökkentő tározók vízbevezető és -visszavezető nagyműtárgyainak a terve. Ez utóbbiért részesült 2015-ben a MMK Év Mérnöke aranygyűrű kitüntetésben. A vezetése alatt álló tervezőiroda három, az Ybl építészeti nívó díjnak megfelelő Lampl Hugó-díjjal jutalmazott, megvalósult vízlétesítmény tervezésében vett részt.
Mindig szelíd mosollyal az arcán, csendes szavú, szerény ember volt. Pedig ha a fenti szakmai életutat, alkotásait nézzük, igazán volt mire büszkének lennie.